Virasana jógafoglalkozások: 2013/14. hét
Elsődleges fülek
A húsvéti pihengetés (esetleg kicsapongás?) után az év 14. hetében ismét az 5 tibeti jógagyakorlatot (rítust) fogjuk gyakorolni. A nyárra készülve különösen javaslom ennek az egyszerű, a napirendbe könnyedén beilleszthető gyakorlatsornak a rendszeresítését. Ha otthon gyakorolsz, 5 ismétléssel kezdd, azt növeld fokozatosan 21-ig!
Ezen kívül biztosan jól fog esni az elsősorban emésztést serkentő, mozgásszervi szinten a csípőt és a medencét átmozgató, a hasizomzatot erősítő gyakorlás is. Tovább mélyítjük a teljes jógalégzést, igyekszünk ráérezni a rekeszizomlégzés örömeire, gyakorlásunk végén pedig Az Élet Művészete irányzat összetett módszerét, a Sudarsan Kriyat fogjuk kipróbálni.
"A Sudarshan Kriya az egyik legtöbbet tanulmányozott és leghatásosabb stresszoldó és közérzetjavító módszer. Jógikus légzőgyakorlatokon alapul. Ez az egyedülálló technika meghatározott légzésritmust használ a stressz megszüntetésére, erősíti testünk különféle szerveit és rendszereit, szabályozza az érzelmi kitöréseket, feloldja a haragot, a frusztrációt és a depressziót, valamint segít megőrizni a lelki békét – ezáltal a teljes elme-test rendszert támogatja."
forrás: http://www.artofliving.org/hu-hu/mi-az-sudarshan-kriya
Az 5 tibeti jógagyakorlat (rítus) egy könnyen elsajátítható frissítő, fiatalító, és erősítő mozgássorozat. Naponta végezve fantasztikus hatással bír. A gyakorlatokat idős korban is elkezdhetjük, és a test összes szabályzórendszerét erősítik. Ez az erőnövelő és fiatalító hatás az egész szervezetre kihat.
Az Öt Tibeti előnye, hogy gyakorlásához nagyon kevés idő kell, mégis azonnal hatnak. Fejleszti a fizikai erőnlétet, állóképességet és a szellemi koncentrációt. Ezen gyakorlatok végzése során a légzés jelentős szerepet játszik, figyelnünk kell arra, hogy helyes ritmusban lélegezzünk, így biztosítva az izmaink megfelelő működéséhez szükséges oxigén szállítását. Ha teljes koncentrációval végezzük ezeket a gyakorlatokat, azzal világosan tudtára adjuk fizikai testünknek, hogy mit akarunk: vibráló kortalan életerőt. Ha a test világos üzenetet kap, reagál is rá.A test ugyanis ha választhat, sohasem dönt úgy, hogy öreg, vagy beteg, gyenge legyen.
Forrás: http://www.confidance.hu/hirek/2010-04-09_mindenkinek_ajanljuk_az_5_tibe...
Az Öt Tibeti Rítus hatásáról Peter Kelder könyvéből idézek:
"(...) az emberi testnek 7 fő energiacentruma van, amelyeket a hinduk csakráknak neveznek, de akár örvényeknek vagy forgóknak is hívhatnánk őket, hiszen a bennük áramló életenergia körkörös irányban mozog. Ezek a szemnek láthatatlan rotációs elektromos mezők az endokrinális rendszer hét belső elválasztású mirigye környékén helyezkednek el, és a mirigyek hormontermelését ösztönzik. E hormonok szabályozzák élettani funkcióinkat, beleértve az öregedést is.
Egy egészséges szervezetben ezek az energiaspirálok nagy sebességgel forognak körbe, így válik lehetővé az életenergia fölfelé irányuló áramlása az endokrin rendszeren keresztül. Ha az energiaspirálok egyikének, vagy másikának a forgása lelassul, az életenergia áramlása lanyhul, akár le is állhat. Ez betegséget és öregedést hoz.
A legbiztosabb módja, hogy visszanyerjük egészségünket és fiatalságunkat az, ha energiacentrumainkat újból normálisan kezdjük működtetni.
Létezik öt egyszerű gyakorlat, amelyek segítségével ezt könnyedén elérhetjük. A gyakorlatok egyenként is hatásosak, de együttes alkalmazásuk jobb eredményre vezet. Nem hagyományos értelemben vett tornagyakorlatokról van szó: a lámák rítusnak hívják.”
Forrás: Peter Kelder: A fiatalság forrása I-II.
Szeretettel várom Vendégeimet!
Vera
- A részvétel jelzéséhez/hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges.