Vyayam jóga Indiában élő szerzetesnőkkel - INGYENES!

Időpont: 
szombat, 2015, március 28 - 10:00 - 12:00

Két Indiában élő szerzetesnő, Bhagirathi Upasika és társa önzetlen felajánlásának köszönhetően (részletek: Vedic Foundation Himalayas is Hungary itt a facebookon) március 28-án, szombaton délelőtt 10.00 órától a győri érdeklődök is kipróbálhatják az általuk gyakorolt dinamikus jóga irányzatot, a Vyayam jógát.

A program a Gerilla Jóga Győr szabályzatok értelmében természetesen teljesen INGYENES. Ha szabadtéren gyakorlunk, akkor MATRACOT HOZZATOK!

Szabályzatot kérlek olvasd el, mielőtt eljössz! 
*********************************
http://gerillajoga.blogspot.hu/p/reszveteli-szabalyok.html

Érd.: 06202473049
Bejelentkezés itt vagy pedig: https://www.facebook.com/events/1451518611805946/
Helyszín: Reményeink szerint már szabadtéren tudjuk megtartani a foglalkozást, rossz idő esetén a Virasana Jógastúdió szolgáltatja a helyszínt.

Mi a Vyayam jóga?

Annak az energiának a megszelídítése, ami a levegőből jut el hozzánk a légzésen keresztül. Az egyik alapelv, hogy a mozdulat a légzésből ered. A légzésszabályozás segít a test energiáját - ami a táplálékból vagy közvetlenül a légzésből ered - a lehető legjobb módon felhasználni. Intim kapcsolat áll fenn a test, elme és az energia között, amennyiben az egyik módosul az másik kettőre hatással van. A Vyayam segítségével megtanuljuk hogyan kontrolláljuk a légzésünket, így az elménk mozgását.

Vyayam a világ egyik legrégibb egészség-energetikai gimnasztikája, ami más harcművészeteket is inspirált. Az eredete a Védikus hadtudomány, ami Dhanur Vidya-ként (íjászatként) ismert. A Vyayamban nagy hangsúlyt fektettek a shakti vikasakasra, gyakorlatokra, ami fejleszti a fizikális, izomerőt, valamint az energia vezetését a test minden pontjára és azon kívülre.

° hatha jóga - a himalájai Natha Jogik által gyakorolt Kundalini Jóga formájában. Légzéskordinációt, mantrákat, mudrákat és bandhákat tartalmaz.
° pranajáma - légzéstechnika
° relaxáció
° 1,5 óra gyakorlat + 30 perc választható csendes meditáció

Mik a Vyayam gyakorlás előnyei?
° A Vyayam tanítvány lelkes, nagy életerővel bír és mentálisan kiegyensúlyozott. A teste, legyen vastagabb vagy vékonyabb, egészséges megjelenésű, erős és zömök.
° A mozdulataink, testtartásunk és a gesztusaink megváltoznak. A Vyayam által tudatában vagyunk a fizikális, mentális és energetikai változásainknak, amiket helyes hozzáállással és a szükségleteinknek megfelelően kezelünk.
° Harmóniába hozza a testet az elmével, erősíti az izmokat, ínakat. A gerincet felszabadítja a szükségtelen feszültségektől, így a hát rugalmassá válik. Fellazítja az ízületeket, megakadályozza az ízületi gyulladást, a degeneratív ízületi betegségeket és csontritkulást. Élettel telíti meg a gerincoszlopot, a testszöveteket és a belső szerveket azáltal, hogy nagyobb mennyiségű oxigént juttat a sejtekbe.

A Vyayam eredete
A Vyayam szanszkrit szóból ered, aminek jelentése a belső légzés megszelídítése. Néhány országban dravida néven (nem szanszkrit) ismert: Maypayat, – energetikus és harmónikus aerobic gyakorlat; vagy Kalaripayat – a mozdulatművészet gimnasztikája. Vyayam és Kalaripayat ugyanaz. Az első, ősi, szanszkrit neve: Vyayam, majd Kalaripayat a fiatalabb, dravidikus megnevezése.
A Vyayam Indiából származik, pontosabban a déli részről. A legfontosabb alapelve, esszenciája az a mély tudás ami az energiánk belső és külső vezetésén alapszik, mely több ezer évre vezethető vissza. Ezeket az elveket már a Védikus kor harcosai gyakoroltãk Indiában, jóval a Buddhizmus előtt. Az V. században a hindu szerzetes, Boddhidharma átadta ezt a tudást a kínai shaolin papoknak, hogy segítse őket, megerősítse a papok testét, ami az aszkétikus, monasztikus élet következtében legyengült, valamint hogy meg tudják védeni magukat a banditatámadásoktól. Ebből született meg a kínai energetikus gimnasztika és a hagyományos kínai harcművészet, amit majd a japán rendszer követett, aztán a világ többi harcművészete. A hagyomány szerint a Tai Chi-t, Qi Gong-ot, Kung Fu-t, Sorinji Kemp-to, Aikido-t a Vyayam technikája inspirálta.

https://m.youtube.com/watch?v=jUTxTuH0UXM
https://m.youtube.com/watch?v=xvGRALCGLYQ
https://m.youtube.com/watch?v=3ZJL7qTUXPc

Szeretettel a Dharma szolgálatában: 
Bhagirathi Upasika és Vera